Zabawa na dworze to fantastyczna przygoda dla twojego malucha. Oprócz takich korzyści jak spędzanie czasu na świeżym powietrzu, pozwala ona dziecku poznawać otaczający je świat za pomocą wszystkich zmysłów. Urozmaiceniem tej podwórkowej zabawy mogą być różnego rodzaju zabawki czy sprzęt sportowy. Które z nich najlepiej sprawdzą się na dworze?

Hulajnoga

Absolutnym hitem wśród zabaw na świeżym powietrzu będzie jazda na hulajnodze. Dla tak małego dziecka będzie to niesamowita przygoda i zarazem lekcja koordynacji ruchowej. Hulajnoga dla 2 latka powinna być odpowiednio dobrana do jego wzrostu. Dla maluszka odpowiednia będzie hulajnoga trójkołowa zapewniająca dobrą stabilizację i tym samym chroniąca dziecko przed upadkiem dzięki trzem punktom podparcia.

Rowerek biegowy

Alternatywą dla hulajnogi może być rowerek biegowy. To świetne rozwiązanie pozwalające dziecku rozpocząć naukę jazdy na rowerze. Maluch wygodnie siedzi w siodełku, natomiast aby wprawić rower w ruch, musi odpychać się nogami od podłoża. Rowerek biegowy to również doskonała nauka koordynacji ruchowej oraz równowagi, a także świetna stymulacja pracy mięśni nóg.

Zabawki do piaskownicy

Kto z nas w dzieciństwie nie lubił bawić się w piasku? Dla 2 latka to świetna forma zabawy, która pobudza kreatywność oraz rozwija umiejętności manualne. Do zabawy wystarczy mieć wiaderko, łopatkę, grabki i kilka pojemników oraz foremek o różnej wielkości, aby z piasku wyczarować piękne budowle, drogi i fantazyjne kształty.

Piłki

Zabawa piłką sprawi dwulatkowi wiele frajdy. Gumową piłkę można kopać, turlać, podrzucać czy odbijać,  dzięki czemu malec doskonale rozwija swoje umiejętności ruchowe oraz ćwiczy refleks. Aby urozmaicić dziecku zabawę z piłką możemy dokupić do niej specjalną bramkę, do której będzie ono celowało. Kto wie, może dzięki temu u naszego dziecka ujawni się piłkarski talent?

Wybierając zabawki na podwórko dla 2 latka należy przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie. Zabawki powinny być dostosowane do wieku malucha, o czym producent jest zobowiązany poinformować na opakowaniu.

 

Advertisements